Martin Štěpánek vyhrál slalom světového poháru

Ceremony
V sobotu a v neděli pokračovali v Čenkovicích souboje travních lyžařů v závodech světového poháru. Závodníci se nejprve vydali mezi branky obřího slalomu.

Edoardo Frau (50,84 s.) z Itálie byl tentokrát k neporažení a nejlepšími časy v obou kolech dosáhl na vítězství. Druhý v pořadí obřího slalomu světového poháru byl Michael Stocker (AUT), který časem 51,60 s. jen velmi těsně odrazil nápor dalšího Itala Riccarda Lorenzoneho. Ten protnul časomíru v cíli jako třetí jen 3 setiny z stříbrem. Ze 4. místa byl po dojetí diskvalifikován náš Martin Štěpánek, kterého vyloučili techničtí komisaři po naměření nepovolené vzdálenosti mezi vodícími lištami uvnitř lyže. Mezi nejlepších patnáct lyžařů ve výsledcích „obřáku“ se pak vešlo celkem pět Čechů což byl i tak velmi dobrý výkon:

• 6. místo Aleš Mlíčka ze Ski klubu Ústí nad Orlicí (52,72 s.)
  • 7.místo Lukáš Kolouch (Slovan Moravská Třebová) – 53,03 s.
  • 11.místo Lukáš Brýdl (Slovan Moravská Třebová) – 54,23 s.
  • 13.místo Pavel Fic (Sokol Předklášteří) – 54,51 s.
  • 14.místo Lukáš Vecheta (Sokol Předklášteří) - 54,52 s.

Závod žen v obřím slalomu nepřinesl žádné velké překvapení a z vítězství se radovala legendární Rakušanka Ingrid Hischhofer (54,90 s.) Na druhém místě se k naší velké radosti umístila česká závodnice Petra Mlejnková z Lyžáku junior Brno (55,67 s.). Italka Illaria Sommavilla (55,82 s.) vybojovala bronzovou příčku. Do první desítky se probojovali další dvě česká děvčata. Na sedmém místě skončila Zuzana Gardavská (Star Suché Lazce)- 56,82 s. a desáté místo patřilo Lucii Surovcové (Sparex Brumov) – 60,75 s.

Počasí v Čenkovicích se již po pátečním vytrvalém dešti umoudřilo a travní lyžaře doprovázelo při nedělním slalomovém závodě slunečno a poměrně vysoké letní teploty .

Závod byl zcela v režii českých lyžařů, kterým se podařilo vybojovat pět příček v elitní desítce a do první patnáctky se jich vměstnalo celkem deset. Bezchybným výkonem v obou kolech se na prvním místě umístil Martin Štěpánek (Tesla Brno) – 53,31 s., stříbrný skončil Rakušan Jakob Rest – 53,68 s. Na bronzové příčce dokončil slalomový závod švýcarský reprezentant Stefan Portmann– 51,49 s. Těsně pod stupni vítězů se seřadili čtyři čeští slalomáři. Čtvrtý projel cílem Jakub Nekvapil (Sokol Předklášteří) – 54,38 s. Na pátém místě se umístil Lukáš Kolouch – 54,39 s. Šestý byl Michal Klimeš (Sokol Předklášteří) – 55,80 s. a jako sedmý v pořadí slalomu projel cílem Pavel Fic časem 55,87 s. Další místa v první patnáctce vybojoval:

• 11.místo – Lukáš Brýdl - 56,52 s.
  • 12.místo – Martin Soltík ze Sokola Předklášteří - 56,92 s.
  • 13.místo – Lukáš Vecheta - 57,11 s.
  • 14.místo – Michal Sklenář - 57,28 s.
  • 15.místo – Michal Pohl (Grasski Olešnice v Orlických horách) - 57,96 s.

Mezi ženami opět kralovala Ingrid Hirschhofer z Rakouska (58,09 s.) na druhém místě dojela Němka Anna-Lena Budenbender (58,67 s.) a třetí byla její italská soupeřka Illaria Sommavilla (58,74 s.). Petra Mlejnková se tentokrát nevyhnula chybám a ze závodu odstoupila. Velmi dobře si však vedla Michaela Ducháčková (Grasski Dlouhoňovice) když v obou kolech podala kvalitní výkon a vybojovala 6. místo časem 66,48 s.

Českou reprezentaci čekají ještě čtyři podniky světového poháru v Iránu, dvakrát ve Švýcarsku a začátkem září zakončí svoji letošní pouť při finálových startech v Itálii.

Kompletní výsledky jsou na ZDE a kvalitní fotogalerii ze všech startů travních lyžařů naleznete na webu grasski.net.